Gaziantep Harekatı 2016

Okuma Süresi : < 1 dakika

Bizim için artık bir klasik olan, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı kapsamında, Türkiye’nin Gastronomi Şehri ilan edilmiş ilk şehri olan Gaziantep‘e yıllık olağan harekatımızı 2016 yılında da icra ettik.

Zaten 2013 yılında da, 2014 yılında da, 2015 yılında da harekatlar düzenlemiş olsak da, takvimler 2016 yılını gösterdiğinde bünyede kıpırtılar başlamış ve Gaziantep‘imiz gelmişti.

Biz de gittik, gördük ve yedik, yetmedi hepsini Mide Mühendisi Instagram hesabımızda da paylaştık.

View this post on Instagram

#EkşiliUfakKöfte @ #AltınKase @ #Gaziantep #Sour #Tiny #Meatballs @ #AltınKase @ #Gaziantep 〰 #GastronomiŞehri #Gaziantep'e gelip, #yuvalama ve #ekşiliufakköfte yememek olmaz. Yıllar önce #Gaziantep'e geldiğimde Yörem Gaziantep Mutfağı'nda #GaziantepMutfağı'nın esasen evde yapılan tencere yemeklerini yemiş ve oldukça beğenmiştim. Ancak Yörem‘in kapanması nedeniyle, bugüne kadar, tam anlamıyla "işte budur!" dedirtecek bir yer bulamadık. Bu arayışımız kapsamında, bu #GaziantepHarekatı'nda da #AltınKase'ye geldik. Filiz Hanım tarafından ev sıcaklığında küçük bir mekanda az ama öz lezzetler sunuluyor. #Ekşiliköfte ile #yuvalama siparişiniz üzerine hazırlanıyor ve köfteler -olması gerektiği üzere- yuvalamada bezelye, ekşili köftede nohut büyüklüğünde. Daha başarılı olan #ekşiliufakköfte de, terbiyesi biraz daha yoğun olsa daha iyi olacağını düşündüğüm #yuvarlama da lezzetli ancak biraz yüksek fiyatlı. Yine de #Gaziantep'te gidilesi mekanlardan birisi. Unutmadan, tatmamız için ikram edilen #zerdeli #sütlaç da çok ayrı bir lezzet! Mutlaka denenmeli! 〰 #GaziantepCuisine has many original, special dishes that are unique to the city. #EkşiliUfakKöfte, #sour #tiny #meatballs in English, is one of them. It contains specially rolled small meatballs, similar to chickpeas in size. Different than #kebabs, not only #yuvarlama but also #EkşiliUfakKöfte is a must taste in #Gaziantep. 👌

A post shared by Mide Mühendisi (@midemuhendisi) on

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir