Antalya Harekatı 2015

Okuma Süresi : < 1 dakika

2015 yaz tatili için Antalya ilk sınırlarından girdikten sonra, yiye yiye geze geze dolaştık Antalya’yı desek yalan olmaz.

Mide Mühendisi Instagram hesabımızdan paylaştığımız Antalya lezzetlerine hemen aşağıdan ulaşabilir, tatilin devamı olan Fethiye Harekatımızın 2015 sürümüne de bakabilirsiniz. 🙂

View this post on Instagram

Yanık #Dondurma @ Nur Pastaneleri @ Demre @ #Antalya "Burnt" Ice Cream @ Nur Patiserrie @ Demre @ #Antalya ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷ Yanık olarak bilinse de, yanıksı tanımının daha çok uyduğu #yanıkdondurma, hem çok lezzetli bir dondurma, hem de sıradışı bir lezzete sahip. Biraz fazlaca pişirilmiş ve hafif olarak yanmış keçi sütünden yapılmış bu yanık dondurma, #Antalya'nın meşhur bir lezzeti. Benzer karaktere sahip olmasından mütevellit, isli peynir, füme et gibi ya çok sevilecek ya da hiç sevilmeyecek bir lezzet. Bendeniz Mide Mühendisi'nin bayıldığı #yanıkdondurma, eşim ve annem tarafından pek beğenilmedi. Ancak benin kanaatime göre bu dondurma bir başyapıt! Kavrulmuş parça fındık ile sunulsa daha fena olacağını düşündüğüm #yanıkdondurma, çok kuvvetle muhtemel #kazandibi ile fena gidecektir. Sözün özü, çok keyifli olan bu dondurmayı tadın, müptelası olmanız muhtemel…. 👌👌👌 ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷ This #icecream is a specialty of #Antalya, #TurkishCuisine which is prepared with a little-burnt goat milk. Since the milk used is burnt, the ice cream has a different flavour like fume. You may not like its taste as some does, but will likely love it if you like smoked meat or smoked cheese. It is highly recommended and a "must taste!" in #Antalya.

A post shared by Mide Mühendisi (@midemuhendisi) on

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir